Las Na Zawsze powstał w województwie podlaskim, we wsi Kramkówka Duża, gminie Goniądz, około 50 km na północny-zachód od Białegostoku.
Nasza działka ma powierzchnię 2,76 ha. Na mapach Google wygląda jak las. W rzeczywistości to wyrąb po wycince drzew wiele lat temu. Chociaż teren jest otoczony polami, to las zaczął wracać na to miejsce bardzo szybko. Najpierw przyszły krzewy – leszczyna, czarny bez, kruszyna, które mają już teraz powyżej 1 m wysokości. Są również siewki dębu szypułkowego, brzozy brodawkowatej i topoli osiki. Natura wie, co dobre dla tego miejsca.
Zastaliśmy teren w trakcie naturalnego zalesiania. Czy może być coś lepszego? Przyroda już tutaj zaczęła działać, więc postanowiliśmy jej nie przeszkadzać, a jedynie lekko wesprzeć. Nie stawialiśmy płotów jak robimy to zazwyczaj, nie musieliśmy przygotowywać ziemi.
Przyjechaliśmy do Kramkówki tuż przed świętami Wielkiej Nocy. Przywieźliśmy ze sobą sadzonki grabu pospolitego (lubi żyć w cieniu, więc sadziliśmy go pomiędzy krzewami) oraz klonu pospolitego (te sadzonki trafiały na bardziej otwarte przestrzenie). Był piękny, ciepły dzień. Każdy wziął konkretną liczbę sadzonek w “odosobnieniu” sadziliśmy, każdy w swoim tempie. Oddawaliśmy się całkowicie czynności kopania, układania korzeni i ugniatania ziemi. Mogło odnieść się wrażenie, że to swego rodzaju medytacja.