TU ROŚNIE

od Polpharmy 14

Sezon:

jesień 2023

Lokalizacja:

dolnośląskie, Lubiechowa

Obszar:

1.2 ha

TU ROŚNIE

Las Na Zawsze od Polpharmy 14

Sezon:

jesień 2023

Lokalizacja:

dolnośląskie, Lubiechowa

Obszar:

1.2 ha
Eventy w Lubiechowej były naszymi ostatnimi dniami sadzenia w sezonie jesień 2023. Założyliśmy, że w tym rejonie Polski jest najcieplej i zima przychodzi najpóźniej. Nie myliliśmy się. W porównaniu z resztą Polski (zawieje śnieżne) tutaj było miło.

W dniu eventu było około zera stopni. Czasami padał śnieg, chwilami błysnęło słońce i znów chmury. Mieliśmy błoto i zimno w komplecie. Na szczęście przyjechało wiele osób. I jak zawsze z Polpharmą przyjechały całe rodziny.

A sadzenie z dziećmi jest pełne radości i śmiechu. Bieganie w prawo i lewo, przekrzykiwania, zabawy z psami połączone z wbijaniem szpadla, formowaniem dołka, rozdrabnianiem gliny, sadzeniem sadzonki, ubijaniem ziemi.

W trakcie sadzenia na terenie postawiliśmy dwa karmniki dla sójek. Chociaż słowo „karmniki” nie do końca pokazuje nasze intencje, otóż sójki mają pomóc nam w naturalnym obsadzaniu lasu. Sójki zbierają żołędzie, roznoszą je po okolicy i zagrzebują w ziemi. Szacuje się, że około 70% „magazynów” zostaje w glebie i z nich wyrastają nowe dęby. Więc nasze karmniki są pełne żołędzi gotowych do rozniesienia po okolicy.

W naszej pracy mozolnie posuwaliśmy się do przodu. Słońce powoli schodziło w dół a nas było coraz mniej. Resztkami sił kończyliśmy sadzenie „Lasu Na Zawsze od Polpharmy 14” już po zachodzie. Do okrzyku „mamy to” dotrwało 17 najdzielniejszych osób. Dziękujemy.

Niech rośnie Na Zawsze!

Posadzone gatunki:

Dąb bezszypułkowy (Quercus petraea), Grab pospolity (Carpinus betulus), Klon jawor (Acer pseudoplatanus), Klon pospolity (Acer platanoides L.), Lipa szerokolistna (Tilia platyphyllos)
Leszczyna pospolita (Corylus avellana)
Las pod patronatem firmy Polpharma

Co chcesz wyszukać?