TU ROŚNIE

liczy się każde działanie – Mercedes-Benz

Sezon:

wiosna 2023

Lokalizacja:

łódzkie, Osiny

Obszar:

0.92 ha

TU ROŚNIE

Las Na Zawsze liczy się każde działanie – Mercedes-Benz

Sezon:

wiosna 2023

Lokalizacja:

łódzkie, Osiny

Obszar:

0.92 ha
Las Na Zawsze Liczy się każde działanie – Mercedes – Benz powstał obok miejscowości Osiny, około 190 km na południowy-zachód od Warszawy, w województwie łódzkim.

Działka jest sklasyfikowana jako grunt rolny kategorii V i VI. Pole nie jest uprawiane od lat, porastają je skąpe trawy – na północy znacznie gęstsze i większe.

Teren jest długi, lekko nachylony w kierunku północnym. Większość granic sąsiaduje z młodnikami sosnowymi, za to mniejsza część z polem uprawnym.

Działki nie grodziliśmy po granicach, gdyż długie płoty przerwałyby naturalne szlaki migracyjne zwierząt. Postawiliśmy trzy gniazda ogrodzone płotem z siatki leśnej. W ten sposób zostawiliśmy trochę miejsca nieogrodzonego, aby zwierzęta mogły się swobodnie przemieszczać.

W tym sezonie po raz pierwszy używaliśmy sadzonek z bryłką ziemi. Ich korzenie są otulone wilgotną, mokrą ziemia i mają idealne miejsce na rozwój. Łatwiejszy start to teoretycznie większe szanse na przyjmowanie się. Zobaczymy Będziemy sprawdzać, bo sadziliśmy też sadzonki z gołym korzeniem. Sadzonki z bryłką nie tylko są droższe, ale duuuużo trudniejsze w transporcie, przenoszeniu, składowaniu.

Na miejscu zgromadziliśmy potrzebne narzędzia. Przygotowaliśmy mikoryzę dla sadzonek z gołym korzeniem – grzybnia, która wspiera sadzonki w ich wzroście, poprzez ułatwienie im pobierania wody i substancji odżywczych z ziemi. Byliśmy gotowi do sadzenia!

Wiosna 2023 była zimna – tak samo jak pierwszy dzień sezonu. My jednak mawiamy, że „nie ma złych warunków, by zrobić coś dobrego”. Ludzie z Mercedesa pracowali jak niemiecka maszyna. Sprawnie. No i oczywiście z przyjemnością. Posadziliśmy ponad połowę, poszliśmy na przerwę na obiad i zmarzliśmy … znów musieliśmy rozgrzewać się przed pracą. Zrobiliśmy kilka ruchów, trzy „rakiety” i poszło rakietowo. Zanim ktoś się obejrzał już było skończone. Sadzonki zapuszczały korzenie, a my wracaliśmy do swoich domów. Rośnijcie duże maluchy!

Posadzone gatunki:

Dąb bezszypułkowy (Quercus petraea), Grusza polna (Pyrus pyraster), Jarząb pospolity (Sorbus aucuparia), Klon polny (Acer campestre), Klon pospolity (Acer platanoides L.), Lipa drobnolistna (Tilia cordata), Topola biała (Populus alba), Wiąz polny (Ulmus minor)
Śliwa tarnina (Prunus spinosa)
Las pod patronatem firmy Mercedes-Benz

Co chcesz wyszukać?