Łączy nas wspólny cel

Chronimy dojrzałe i sadzimy nowe lasy, by rosły Na Zawsze. Wierzymy, że życie nie istnieje bez natury! 

Działamy z dużym zaufaniem do jej mądrości i zdolności regeneracji. Dziś, w dobie zmian klimatycznych, naszym obowiązkiem jest działać i zachęcać do tego innych. Dlatego wierzymy w zasadę #TeamUp i zapraszamy wszystkich do wspierania lasów dla przyszłych pokoleń. Siejemy radość, wynikającą z robienia dobra. Skupiamy się na tworzeniu i znajdowaniu płaszczyzny porozumienia, a nie na walce. Działamy transparentnie, a relacje opieramy na wzajemnym szacunku, szczerości i wsparciu.

Ludzie
z Lasu Na Zawsze

Dziś z dumą i radością przyznajemy, że wciąż rośniemy, zmieniamy się, uczymy. Rośnie w siłę także nasza unikatowa Załoga LNZ!
Jesteśmy różnorodni, jak nasze lasy. Widzimy w tym największą wartość. Uzupełniamy się, wzajemnie inspirujemy, szanujemy i… trzymamy się razem. Nasza praca nie jest obowiązkiem, dla wielu z nas to misja wypływająca prosto z serca.

Ania Derda

Ania Derda

... od zawsze zaangażowana w różne inicjatywy prozwierzęce, w przeszłości produkowała designerskie Kalefixy, pracowała jako graficzka i managerka digital marketingu, teraz skupia się na Lasach Na Zawsze. W Fundacji zajmuje się komunikacją i budową społeczności. Po pracy czyta, słucha i uczy się o lasach i naturze. Ale nie samym lasem Ania żyje, więc zdarza się jej rysować brzydkie ludziki, słuchać rapów, jeździć nałogowo na rowerze i poznawać nowych ludzi. Bo chociaż u Ani przyroda jest zawsze na pierwszym miejscu, to ludzi i ich naturę też szczerze uwielbia.

Agata Woźnicka

...i tą dewizą kieruje się w życiu. Czuje w zielone. Kilka lat temu podjęła decyzję, że chciałaby o środowisku wiedzieć tyle ile się da, więc z tym powiązała swoje wykształcenie. Wie, że małe kroki i systematyczność w działaniu może zdziałać cuda także w kontekście zmian klimatycznych. Zajmuje się budową relacji z naszymi partnerami biznesowymi. Pasjonatka tańca i górskich wędrówek. Uwielbia kiedy dużo się dzieje. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i szarlotki.

Agata Gromadzińska

...najchętniej na łonie natury. Odpowiada za to, żebyśmy byli transparentni finansowo, był porządek w umowach i innych dokumentach, a najbardziej czeka na sezon sadzeń. Pół swojego życia grała w tenisa, z czego najbardziej uwielbiała relację z innymi. Aktualnie zaczęła pracować ze sobą i swoim ciałem, tańcząc i eksplorując siebie. Uwielbia chodzić na spacery do lasu, nad jezioro czy łąkę, najlepiej o zachodzie słońca.

Joanna Kozos

Joanna Kozos

...roślinnym detalom i fraktalom. Pobyt w lesie odczuwa jako oczyszczający powrót do źródeł, medytację. Łączy przeciwieństwa, np.: lubi spacery z przystankami na obserwacje ale też sprinty rowerowe. W fundacji pojawiła się z potrzeby sadzenia lasów. Skończyła Gospodarkę Przestrzenną, ma doświadczenie w grafice komputerowej, co wykorzystuje w pracy w fundacji. Bierze udział w usprawnianiu procesów wewnętrznych, a także w rozmowach z Partnerami.

Dominik Taraska

...przyrodnik, architekt krajobrazu, inspektor ds. terenów zieleni, wieloletni pracownik Ogrodu Botanicznego PAN, redaktor, członek Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego. A także ten, który zna mowę drzew. W Fundacji pełni rolę eksperta i konsultanta przyrodniczego. Jego szeroka wiedza i doświadczenie to niewątpliwe walory, którymi wzbogaca Fundację.

Jacek Wojtowicz

...Jest uczuciowo związany z Puszczą Kampinoską, gdzie mieszka i prowadzi mały leśny ogród. Jest też wolontariuszem oraz przewodnikiem po KPN. Od wielu lat prawie codziennie spaceruje po Puszczy, najczęściej o wschodzie słońca. Przeczytał chyba wszystko, co ma w tytule drzewo lub las. W Fundacji zajmuje się organizowaniem i prowadzeniem sadzeń lasów, dbaniem o lasy już posadzone, a także te dojrzałe, objęte ochroną. Szuka też gruntów pod nowe lasy.

Marysia Rakowska

"Moim faworytem jest dąb szypułkowy - król drzew. Za jego stabilność oraz szczodrość wobec istot żyjących w pobliżu."

Kobieta lasu, uwielbiającą łapać połączenie z ziemią leżąc na trawie, chodząc boso, przytulając się do drzew....

Marysia Rakowska

...i wdychając ich zapach. Całe życie otacza się roślinami, prowadzi własne ekologiczne uprawy, gdzie chwasty są mile widziane. W wolnych chwilach maluje abstrakcyjne obrazy bawiąc się w grę świateł razem z kolorami ziemi. Zawodowo przez większość dorosłego życia związana z web designem i nieruchomościami.

Aneta Feręczkowska

...przyrody, kina i krajów Północy. Wiele lat życia poświęciła na zgłębianie sekretów języka fińskiego. Swoje pierwsze metry (a może kilometry?) lasu posadziła za to na dalekiej Islandii. W Fundacji, na spółkę z Agatą, zajmuje się dbaniem o wzorowe relacje z partnerami biznesowymi. Po pracy czyta, pielęgnuje balkonowe uprawy, muzykuje i planuje kolejne szalone podróże. Jest właścicielką czarnego kota, który wbrew powszechnym przesądom przynosi jej dużo szczęścia.

#teamwork

Współpracujemy z wieloma osobami, którym w duszy szumi las. We wspólne prace wkładają energię wolontariusze. Gdyby nie cała nasza ekipa nie mielibyśmy tak wspaniałych efektów. Dziękujemy! 

Chcesz z nami pracować?

Jeśli czujesz, że chcesz być częścią Załogi LNZ i wesprzeć nas swoimi talentami, to napisz i wyślij nam CV. Aktualnie nie szukamy konkretnych pracowników, ale z chęcią będziemy w kontakcie! Daj się poznać!

Napisz:
praca@lasnazawsze.org.pl

Fundatorzy

Jesteśmy Fundacją, założoną w 2019 roku. W Zgromadzeniu Fundatorów zasiadają cztery osoby, które do tego punku doprowadziły różne życiowe i zawodowe drogi. Poznajcie ludzi, którzy stanowią rdzeń Fundacji: Lidia Jabłonowska Luba, która pełni rolę Prezesa Zarządu, Paweł Krzemiński, Michał Paca, Karolina Rusinek.

LIDKA JABŁONOWSKA-LUBA

“Myślałam, że moim ulubionym drzewem jest jarzębina, jarząb pospolity, bo czerwony, daje owoce… ale właśnie przekonałam się, że jest nim buk. Na jesieni piękny dywan miedziano-czerwonych liści, dostojne, srebrne pnie i to, że często rosną parami zrośnięte ze sobą, a w koło małe buczki. Takie rodzinne drzewa.”

Szukając swojej następnej misji, po długim okresie współzarządzania dużymi instytucjami finansowym, postanowiła realizować swoje marzenia: chronić i sadzić lasy. Lubi mieć konkretny wpływ na rzeczy ważne. Najważniejsze teraz wyzwania na świecie to nierówność społeczna i troska o planetę. Zatem swoją energię skierowała na rozwój Fundacji, bo to oznacza dzielenie się, pracę wspólną i tworzenie bioróżnorodnych przestrzeni leśnych….na zawsze. Dawna tenisistka, teraz nałogowo gra w padla. Od wielu lat współtworzy Projekt Busola – społeczność, która wspiera młode kobiety w ich rozwoju, w oparciu o równowagę w sferach życia: Praca, Rodzina, Pasja.

PAWEŁ KRZEMIŃSKI

“Chyba najbardziej lubię topolę osikę, bo… jest niedoceniana, bo jest magiczna. Osika jest drzewem pionierskim, wchodzącym jako pierwsze na tereny zalesiane naturalnie. Osika przygotowuje glebę dla innych, następnych pokoleń drzew, które przyjdą po niej. Żyje krótko, służąc innym gatunkom. Mało kto o tym pamięta. Osika jest magiczna. Są cudowne legendy związane z charakterystycznym drżeniem jej liści oraz wampirami, duchami, duszami. Warto sobie poszukać ;)”

Przez wiele lat zajmował się komunikacją, reklamą, marketingiem i… wystarczy. Życie w lesie, praca z drewnem (tak, tak – Paweł ma też epizod stolarski) uświadomiły mu, jak blisko nam wszystkim do lasu. Tu jest nasz dom! Wierzy w nasze połączenie z naturą i matką Ziemią. Jesteśmy jej częścią – zwierzętami, które zapomniały, że są tylko fragmentem ekosystemu. I czas to zmienić. Uważa, że jedyną szansą dla ludzkości jest odbudowanie połączenia z naturą. A świetnym sposobem, by to zrobić, są lasy – ich sadzenie, ale także spacerowanie, rozmawianie, dotykanie, wąchanie, spanie, przytulanie…

MICHAŁ PACA

“Moim ulubionym drzewem są wolne sosny. Takie, które wychowały się nie w zwarciu, miały dla siebie dużo miejsca i w związku z tym powyrastały poskręcane, fantazyjne i nie pozrzucały od razu swoich niskich gałęzi.”

Przedsiębiorca, prezes Bioodpady.pl Sp. z o.o. i Ziemia Polska Sp. z o.o., ekspert branży odpadowej, autor bloga SortowniaOpinii.pl, fundator programu edukacyjnego www.SchoolOfLife.pl. Tańczy. Sadzi Lasy Na Zawsze, bo uwielbia robić rzeczy z myślą o swoich praprawnukach.
Tata Zuzi i Jasia.

KAROLINA RUSINEK – IKA

Przez lata dyrektor marketingu w firmach FMCG i FMCH, terapeuta psychosomatyczny, nauczyciel Vedic Art, certyfikowany coach, trener biznesu. Uwielbia wszystko, co intuicyjne i kreatywne. Lasy są dla niej sercem, którym bije planeta i miejscem, gdzie odbudowujemy swoje połączenie z naturą, wracając do osobistej harmonii i potencjału.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy!

Co chcesz wyszukać?