TU ROŚNIE

Wszechlas

Sezon:

jesień 2022

Lokalizacja:

łódzkie, Żaby

Obszar:

0.83 ha

TU ROŚNIE

Las Na Zawsze Wszechlas

Sezon:

jesień 2022

Lokalizacja:

łódzkie, Żaby

Obszar:

0.83 ha
„Las Na Zawsze Wszechlas” powstał jesienią 2022 roku w województwie łódzkim obok miejscowości Żaby – około 40 km na południe od Piotrkowa Trybunalskiego.

Działka jest sklasyfikowana jako grunt rolny kategorii V i VI oraz łąki kategorii IV. Jeszcze kilka lat temu rosło tutaj żyto, ale poprzedni właściciel zrezygnował z rolnictwa. Na opuszczone pole bardzo ostrożnie wchodzi roślinność. Ziemia jest łatwa i nie wymagała żadnych przygotowań (zdjęcie po prawej).

Las zajmuje obszar dwóch działek o łącznej powierzchni 0,83 ha i jest bardzo długim prostokątem. Mniejsza z dwóch działek (o nr 39/1) to podmokła łąka, którą do głównej części oddziela linia energetyczna.

Działki nie grodziliśmy – jesteśmy w trakcie kupowania działki obok i zimą chcemy ogrodzić całość. Natomiast sadzonki po posadzeniu zabezpieczaliśmy przed zgryzaniem specjalnymi plastikowymi klipsami.

Aż nadszedł ten dzień – 12.11.22 i ostatnie sadzenie w sezonie jesień 2022. Było pięknie, chociaż zimno i deszczowo. Było pięknie, bo przyjechali cudowni ludzie. Różni „znajomi i krewni” Ani oraz Michała, dopisali wolontariusze z pobliskiego Bełchatowa. Wśród rozmów i uśmiechów praca szła raz dwa. Skończyliśmy już koło 14.

Posadzone gatunki:

Dąb szypułkowy (Quercus robur), Grusza polna (Pyrus pyraster), Jesion wyniosły (Fraxinus excelsior), Klon polny (Acer campestre), Lipa drobnolistna (Tilia cordata), Olcha czarna (Alnus glutinosa), Topola biała (Populus alba), Topola osika (Populus tremula)
Głóg jednoszyjkowy (Crataegus monogyna), Śliwa tarnina (Prunus spinosa), Trzmielina pospolita (Euonymus europaeus)
Las pod patronatem firmy Wszechlas

Co chcesz wyszukać?