TU ROŚNIE

KRUPS

Sezon:

jesień 2022

Lokalizacja:

podlaskie, Suchowola

Obszar:

0.85 ha

TU ROŚNIE

Las Na Zawsze KRUPS

Sezon:

jesień 2022

Lokalizacja:

podlaskie, Suchowola

Obszar:

0.85 ha
„Las Na Zawsze KRUPS” powstał w województwie podlaskim obok miejscowości Suchowola – około 50 km na północ od Białegostoku.

Działka jest sklasyfikowana jako grunt leśny kategorii V. Poprzedni właściciel wyciął ten las zimą 2020/21. Na działce zostały trzy kępy kilkunastoletnich grabów. Przez prawie rok natura nie próżnowała, rozsiało się sporo topoli osiki, zaczęły się pojawiać siewki grabów i dębów (zdjęcia po prawej).

Cały teren składa się z dwóch działek o łącznej powierzchni 1,72 ha, przeciętych drogą leśną. Obszar podzieliliśmy wzdłuż drogi na dwie części. Las Na Zawsze KRUPS znajduje się we wschodniej części działki i ma powierzchnię 0,85 ha.

Działki nie grodziliśmy po granicach, zostawiając trochę przestrzeni, aby zwierzęta mogły się przemieszczać. Postawiliśmy dwa duże okrągłe gniazda ogrodzone płotem z siatki leśnej – to tam sadziliśmy większość sadzonek, tworząc chronione wyspy bioróżnorodności.

Sadzenie Lasu Na Zawsze KRUPS odbyło się 21.10.22. Mieliśmy szczęście do pogody. Nie było zimno i świeciło słońce. Z lekkim opóźnieniem, po rozmowach o lesie i instrukcjach ruszyliśmy do pracy. A było tego sporo… Chociaż z firmy KRUPS przyjechało kilkanaście osób to sięgnęliśmy po pomoc do agencji organizującej event, a nawet fotografów. Szczególnie zapamiętaliśmy jednego, sympatycznego pana, który tylko kopał dołki. Ale jak kopał! Zrobił ich w ciągu dnia z 250.

Kopaliśmy, rozmawialiśmy i już po kilku godzinach było zrobione. W doskonałych nastrojach poszliśmy na koniec do lasu by poprzytulać się do drzew, by posłuchać ich opowieści. Kto był, ten zapamięta tę chwilę na długo.

Posadzone gatunki:

Dąb szypułkowy (Quercus robur), Grab pospolity (Carpinus betulus), Jabłoń dzika (Malus sylvestris), Klon pospolity (Acer platanoides L.), Lipa drobnolistna (Tilia cordata), Wiąz szypułkowy (Ulmus laevis)
Trzmielina pospolita (Euonymus europaeus)
Las pod patronatem firmy KRUPS

Co chcesz wyszukać?