TU ROŚNIE

od Polpharmy 10

Sezon:

jesień 2022

Lokalizacja:

podlaskie, Jabłonowo

Obszar:

0.88 ha

TU ROŚNIE

Las Na Zawsze od Polpharmy 10

Sezon:

jesień 2022

Lokalizacja:

podlaskie, Jabłonowo

Obszar:

0.88 ha
„Las Na Zawsze od Polpharmy 10” powstał jesienią 2022 roku w województwie podlaskim obok miejscowości Jabłonowo-Wypychy – około 40 km za Zambrowem.

Działka jest sklasyfikowana jako grunt leśny kategorii V. Na tym terenie rósł las, lecz poprzedni właściciel wyciął drzewa w roku zimą 2021/2022. Na szczęście natura nie próżnowała, zaczęły się już pojawiać siewki dębów i sosen, a przede wszystkim weszły krzewy kruszyny (zdjęcia po prawej).

Działka kupiona przez Fundację ma powierzchnię 0,88 ha i kształt wydłużonego prostokąta (mapka po lewej).

Działki nie grodziliśmy po granicach, zostawiając trochę przestrzeni, aby zwierzęta mogły się przemieszczać. Postawiliśmy dwa duże prostokątne gniazda ogrodzone płotem z siatki leśnej – to tam sadziliśmy większość sadzonek, tworząc chronione wyspy bioróżnorodności.

Sadzenie „Lasu Na Zawsze od Polpharmy 10” odbyło się 22.11.22. Pozornie powinien to być trudny dzień – cały czas padało – ale był to dzień piękny. Przyjechało mnóstwo ludzi, dzieci i dorośli o zielonych sercach, którym taka pogoda nie była straszna. Więc pomimo pogodowych trudności sadziło się bardzo przyjemnie. Rozmowy, spotkania i uśmiechy. W tak pięknej atmosferze już koło 14 było po wszystkim, tzn. wszystkie sadzonki znalazły swój dom, a my mogliśmy zjeść obiad.

Posadzone gatunki:

Dąb szypułkowy (Quercus robur), Grab pospolity (Carpinus betulus), Jesion wyniosły (Fraxinus excelsior), Klon pospolity (Acer platanoides L.), Lipa drobnolistna (Tilia cordata), Wiąz szypułkowy (Ulmus laevis)
Trzmielina pospolita (Euonymus europaeus)
Las pod patronatem firmy Polpharma

Co chcesz wyszukać?