TU ROŚNIE

Gostycyn 2

Sezon:

jesień 2022

Lokalizacja:

kujawsko-pomorskie, Gostycyn

Obszar:

1.1 ha

TU ROŚNIE

Las Na Zawsze Gostycyn 2

Sezon:

jesień 2022

Lokalizacja:

kujawsko-pomorskie, Gostycyn

Obszar:

1.1 ha
„Las Na Zawsze Gostycyn 2” znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim obok miejscowości Gostycyn – około 50 km na północ od Bydgoszczy.

Cała działka kupiona przez Fundacje ma powierzchnię 5,17 ha. Została ona podzielona na 5 części. „Las Na Zawsze Gostycyn 2” znajduje się w środkowej części i ma powierzchnię 1,17 ha.

Działka jest terenem leśnym, a znajdujący się tam las został powalony przez wiatr w 2017 roku. Teren uprzątnięto, a większość karp wywieziono. My kupiliśmy tę działkę zimą roku 2021. Natura wkroczyła tutaj bez czekania. Oprócz kilkumetrowych dębów pojawiła się także trawy sięgające piersi, maliny, a także sporo siewek dębów i buków. To dobra ziemia!

Wiosną 2022 cała działka została w całości ogrodzona, a my posadziliśmy tam trzy lasy. Jesienią 2022 przyjechaliśmy by dokończyć dzieło.

Drzewa i krzewy sadziliśmy w sposób nieuporządkowany, bez regularnych odstępów czy rzędów.

Las na Zawsze Gostycyn 2 powstał na terenie po wiatrołomie dzięki pomocy wolontariuszy. Na sadzenie przyjechało kilka pracowitych, niewielkich ekip. Mimo dużego terenu udało nam się posadzić las przed 15. Każda sadzonka znalazła swoje miejsce, gdzie zapuści korzenie i zostanie na zawsze. Na najwytrwalszych czekał pyszny prezent z ciastkarni w Tucholi. Mogliśmy rozpłynąć się w dumie z posadzonego nowego lasu i porządnie poświętować :)

Posadzone gatunki:

Buk pospolity (Fagus sylvatica), Dąb szypułkowy (Quercus robur), Grab pospolity (Carpinus betulus), Jabłoń dzika (Malus sylvestris), Jesion wyniosły (Fraxinus excelsior), Klon jawor (Acer pseudoplatanus), Klon polny (Acer campestre), Lipa drobnolistna (Tilia cordata), Wiąz szypułkowy (Ulmus laevis)
Kalina koralowa (Viburnum opulus), Leszczyna pospolita (Corylus avellana)

Co chcesz wyszukać?