TU ROŚNIE

Suchożebry

Sezon:

wiosna 2023

Lokalizacja:

mazowieckie, Suchożebry

Obszar:

1.4364 ha

TU ROŚNIE

Las Na Zawsze Suchożebry

Sezon:

wiosna 2023

Lokalizacja:

mazowieckie, Suchożebry

Obszar:

1.4364 ha
Las Na Zawsze Suchożebry znajduje się w województwie mazowieckim obok miejscowości Suchożebry, za Siedlcami.

Teren w Suchożebrach składa się z dwóch działek oddalonych od siebie około 500 m przez las. Oba te tereny są działkami sklasyfikowane jako teren leśny.

Na obu działkach pozostało dużo gałęzi, które zebraliśmy i układaliśmy w stosy. Pierwsza działka – bardziej na północ – ma powierzchnię 0,7821 ha, natomiast druga 0,6543 ha.

Sadzonki były z gołym korzeniem i miały już na sobie mikoryzę – grzybnia, która wspiera sadzonki w ich wzroście, poprzez ułatwienie im pobierania wody i substancji odżywczych z ziemi.

W przypadku tego lasu przygotowań nie było dużo, ponieważ działki były małe, więc nie stawialiśmy płotów. Kilka dni przed wydarzeniem przywieźliśmy sadzonki, które zabezpieczyliśmy przed wysychaniem korzeni. W dniu eventów wystarczyło przywieźć i rozstawić narzędzia, osadzić słupki z tabliczkami i byliśmy gotowi do sadzenia!

Pierwszego dnia sadziliśmy na działce właściwie niczym nie porośniętej. Tutaj potrzeba było wiele rąk i wiele rąk było z nami. Dziękujemy. Trochę zebrania gałęzi i zaczęło się sadzenie. Przesuwaliśmy się za słońcem, grzejąc się w jego promieniach, bawiąc rozmową i sadząc. I sadząc, sadząc… W słońcu, z uśmiechem do samego końca. A na koniec przytulanie do drzew, słuchanie wiatru, śpiewu ptaków i samego siebie.

Potem był dzień drugi i druga działka. Tutaj zostało sporo małych grabów oraz leszczyn. Sadzonek było mniej, a pracy w sam raz. Pięknym popołudniem zakończyliśmy ostatnie sadzenie sezonu “Wiosna 2023”.

Posadzone gatunki:

Czereśnia ptasia (Prunus avium), Dąb szypułkowy (Quercus robur), Grab pospolity (Carpinus betulus), Grusza polna (Pyrus pyraster), Jarząb pospolity (Sorbus aucuparia), Klon pospolity (Acer platanoides L.), Lipa drobnolistna (Tilia cordata), Wiąz szypułkowy (Ulmus laevis)

Co chcesz wyszukać?