TU ROŚNIE

Suchowola 3

Sezon:

jesień 2022

Lokalizacja:

podlaskie, Suchowola

Obszar:

0.89 ha

TU ROŚNIE

Las Na Zawsze Suchowola 3

Sezon:

jesień 2022

Lokalizacja:

podlaskie, Suchowola

Obszar:

0.89 ha
„Las Na Zawsze Suchowola 3” powstał w województwie podlaskim obok miejscowości Suchowola – około 50 km na północ od Białegostoku.„Las Na Zawsze Suchowola 3” powstał w województwie podlaskim obok miejscowości Suchowola – około 50 km na północ od Białegostoku.

Cała działka kupiona przez Fundację ma łączną powierzchnię 4,46 hektara. Podzieliliśmy ją na dwie części. Zachodni fragment o powierzchni 0,89 ha jest „Lasem Na Zawsze Suchowola 3”. Wschodni obszar został przeznaczony dla naszego partnera – Radia 357.

Teren jest oznaczony jako teren leśny, nawet na zdjęciu satelitarnym wygląda jak las, lecz w rzeczywistości jest to teren po wyrębie. Poprzedni właściciel wyciął drzewa zimą 2021/2022. Zostało jednak sporo młodych dębów i nawet dwa, całkiem spore młodniki: dębowo-brzozowy oraz sosnowy. Obszar jest różnorodny pod względem ukształtowania terenu, co podkreślają liczne pagórki i zagłębienia.

Przy planowaniu lasu uwzględnialiśmy specyfikę terenu – rosnące już drzewa, zagłębienia i wzniesienia terenu i ruszającą już sukcesję naturalną. Działki nie grodziliśmy po granicach, zostawiając trochę przestrzeni, aby zwierzęta mogły się przemieszczać. Na terenie postawiliśmy prostokątne ogrodzenie z siatki leśnej – to tam sadziliśmy większość sadzonek, tworząc chronioną wyspę bioróżnorodności.

„Las Na Zawsze Suchowola 3” powstał w dniu 22.10.22. Ponieważ prawie połowę działki pokrywał sosnowy młodnik pracy nie było zbyt dużo, a pomogli nam wolontariusze z Radia 357.

Posadzone gatunki:

Dąb szypułkowy (Quercus robur), Grab pospolity (Carpinus betulus), Klon pospolity (Acer platanoides L.), Lipa drobnolistna (Tilia cordata)
Trzmielina pospolita (Euonymus europaeus)

Co chcesz wyszukać?