TU ROŚNIE

OBI 2022 (7)

Sezon:

jesień 2022

Lokalizacja:

kujawsko-pomorskie, Białe Błota

Obszar:

1.1517 ha

TU ROŚNIE

Las Na Zawsze OBI 2022 (7)

Sezon:

jesień 2022

Lokalizacja:

kujawsko-pomorskie, Białe Błota

Obszar:

1.1517 ha
Las Na Zawsze OBI 2022 (8) powstał w województwie kujawsko-pomorskim obok miejscowości Białe Błota (gmina Bobrowniki) – około 25 km na północ od Włocławka.

Działka ma nieregularny kształt i powierzchnię 1,15 ha. W rejestrze gruntów jest oznaczona jako teren leśny, ale poprzedni właściciel wyciął las dobre kilka lat temu.

Na teren wkroczyła już natura – mocno weszła osika rywalizując z inwazyjną czeremchą amerykańską – karczowaliśmy ją (a dokładniej wyrywaliśmy z korzeniami). Na terenie jest również sporo kruszyny, pojawiają się siewki dębów.

Ogradzanie tak nieregularnej działki, z wieloma siewkami, nie ma sensu i stanowiło by zagrożenie dla przemieszczających się zwierząt. Naturze zostawiliśmy zajęta przez nią część pn-zach. Płoty postawiliśmy w części wschodnio – południowej.

Drzewa i krzewy sadziliśmy w ogrodzonych płotami gniazdach tworząc chronione wyspy bioróżnorodności.

Las na Zawsze OBI 2022 (7) w Białych Błotach powstał w ekspresowym tempie. Jak zwykle ekipa OBI była bezkonkurencyjna. Na początek szybciutko został obsadzony mniejszy ogrodzony fragment i następnie równie sprawnie większy. Zaangażowanie, pracowitość i doskonałe humory to słowa klucze tego sadzenia. Każda sadzonka znalazła swoje miejsce, gdzie zapuści korzenie i zostanie na zawsze.

Posadzone gatunki:

Dąb szypułkowy (Quercus robur), Jabłoń dzika (Malus sylvestris), Klon polny (Acer campestre), Lipa drobnolistna (Tilia cordata), Topola biała (Populus alba)
Leszczyna pospolita (Corylus avellana)
Las pod patronatem firmy OBI

Co chcesz wyszukać?