TU ROŚNIE

od Polpharmy 12

Sezon:

wiosna 2023

Lokalizacja:

wielkopolskie, Szamocin

Obszar:

1.06 ha

TU ROŚNIE

Las Na Zawsze od Polpharmy 12

Sezon:

wiosna 2023

Lokalizacja:

wielkopolskie, Szamocin

Obszar:

1.06 ha
Las Na Zawsze od Polpharmy 12 znajduje się w gminie Szamocin, w połowie drogi między Bydgoszczą a Piłą, około 100 km na północ od Poznania, w województwie wielkopolskim.

Działka w Szamocinie jest sklasyfikowana jako grunt orny kategorii V i VI. Opuszczona łąka, gdzie natura zaczęła już wkraczać z pierwszymi sadzonkami brzozy, olchy i tarniny.

Posiadamy tam trzy działki, znajdujące się blisko siebie o łącznej powierzchni 4,48 ha. Zakupiona działka “Las Na Zawsze od Polpharmy 12” znajduje się najbardziej na północy i ma powierzchnię 1,06 hektara.

Terenu nie grodziliśmy po granicach, gdyż tak długie płoty zablokowały by naturalne szlaki migracyjne zwierząt. Jedynie po środku postawiliśmy gniazdo otoczone siatką leśną i tam sadziliśmy gęściej niż na otwartej przestrzeni.

Kilka dni przed wydarzeniem przywieźliśmy sadzonki, które zabezpieczyliśmy przed wysychaniem korzeni.

Na miejscu zgromadziliśmy potrzebne narzędzia. Przygotowaliśmy mikoryzę dla sadzonek z gołym korzeniem – grzybnia, która wspiera sadzonki w ich wzroście, poprzez ułatwienie im pobierania wody i substancji odżywczych z ziemi. Byliśmy gotowi do sadzenia!

1 kwietnia – dzień, który był jednym z zimniejszych dni tej wiosny. Nie chodzi tylko o temperaturę ale także o wiatr… Ale my mawiamy, że „nie ma złych warunków, by zrobić coś dobrego”. A dobrych ludzi nam nie zabrakło. Były maluchy, zuchy i starszaki. Pomimo zimna z uśmiechem na twarzy pracowali wszyscy. Przerwa na herbatę i dalej praca. Nic dziwnego, że obiad przyjechał gdy właśnie sadziliśmy ostatnią sadzonkę. Rośnijcie nasze maluchy! Sadzenie lasu to sport zespołowy tak, jak na zakończenie „przybijanie sobie piątek” przez 70 osób. To był dobry pomysł ;)

Posadzone gatunki:

Buk pospolity (Fagus sylvatica), Dąb szypułkowy (Quercus robur), Grab pospolity (Carpinus betulus), Jabłoń dzika (Malus sylvestris), Jesion wyniosły (Fraxinus excelsior), Klon jawor (Acer pseudoplatanus), Lipa drobnolistna (Tilia cordata), Wiąz szypułkowy (Ulmus laevis)
Leszczyna pospolita (Corylus avellana)
Las pod patronatem firmy Polpharma

Co chcesz wyszukać?