TU ROŚNIE

x Levi’s

Sezon:

wiosna 2022

Lokalizacja:

świętokrzyskie, Tarłów

Obszar:

1 ha

TU ROŚNIE

Las Na Zawsze x Levi’s

Sezon:

wiosna 2022

Lokalizacja:

świętokrzyskie, Tarłów

Obszar:

1 ha
Las Na Zawsze x Levi’s znajduje się w województwie świętokrzyskim obok miejscowości Tarłów – w pomiędzy Kielcami a Lublinem, około 180 km na południowy wschód od Warszawy.

Działka jest sklasyfikowana jako grunt leśny kategorii V i VI. Las został wycięty przez poprzedniego właściciela kilka lat temu. Wschodnia część działki bardzo zarosła czeremchą amerykańską – to gatunek inwazyjny!!! Cały ten obszar został więc zmulczowany. W części środkowej jest sporo młodych, ale już 5-7 metrowych dębów, lip, leszczyn, które nie zostały uszkodzone podczas przeprowadzania zabiegu. Część wschodnia działki zarosła w bardzo małym stopniu i tutaj nie było żadnych prac ziemnych (zdjęcie po prawej).

Cały teren kupiony przez Fundację ma łączną powierzchnię 4,5 ha. To baaaardzo długi (800m) prostokąt tuż przy ruchliwej drodze wojewódzkiej. Cała, ogromna działka została podzielona na 4 części. “Las Na Zawsze x Levi’s” znajduje się w skrajnej, wschodniej części i ma powierzchnię 1,0 ha (mapka po lewej).

Postawienie płotu na całej długości zagrodziłoby dużą część lasu i naraziło zwierzęta na zranienia. Dlatego płoty stawialiśmy co pewien czas gniazdowo – w miejscach, które chcemy szczególnie chronić – to tam sadziliśmy większość sadzonek, tworząc chronione wyspy bioróżnorodności.

Sadzenie Lasu Na Zawsze Levis w Tarłowie odbyło się 25.10. Sadziliśmy buki, dęby lipy bez wytchnienia i bez wspólnych przerw. Energią nadrabialiśmy czas, który uciekł nam na początku i udało się doskonale. Już koło godziny 15 wszystkie sadzonki były na swoich miejscach, a my mogliśmy pójść do pobliskiego lasu poprzytulać się do drzew. Cisza lasu jest w takich momentach przepiękna!

Posadzone gatunki:

Buk pospolity (Fagus sylvatica), Dąb szypułkowy (Quercus robur), Grab pospolity (Carpinus betulus), Klon jawor (Acer pseudoplatanus), Klon polny (Acer campestre), Lipa drobnolistna (Tilia cordata)
Bez czarny (Sambucus nigra), Czeremcha zwyczajna (Padus avium), Trzmielina pospolita (Euonymus europaeus)
Las pod patronatem firmy Levi’s

Co chcesz wyszukać?