TU ROŚNIE

Kuehne+Nagel

Sezon:

jesień 2023

Lokalizacja:

mazowieckie, Chełchy

Obszar:

0.95 ha

TU ROŚNIE

Las Na Zawsze Kuehne+Nagel

Sezon:

jesień 2023

Lokalizacja:

mazowieckie, Chełchy

Obszar:

0.95 ha
Las Na Zawsze powstał w województwie mazowieckim, w miejscowości Chełchy, około 20 km na południowy-zachód od Ostrołęki i około 140 km na północny-wschód od Warszawy.

Dzień przed eventem, z dwóch szkółek przywieźliśmy kilka tysięcy sadzonek, które rozłożyliśmy na właściwe miejsca. Przycieliśmy im korzenie i dodatkowo moczyliśmy je w specjalnym żelu z grzybami – aby miały już na korzeniach mikoryzę wspomagającą je w pobieraniu wody i substancji odżywczych.

25 października był deszczowy. Siąpiło, padało, mżyło cały dzień. Ale czy to był problem? Wcale. Ludzie z Kuehne&Nagel zaimponowali nam na wiele sposobów. Nie przestraszyła ich pogoda (przyjechali wszyscy, za całej Polski), byli punktualnie (to rzadkość!), byli świetnie zorganizowani (o wszystko dbali sami, łącznie z noszeniem zupy) i wzajemnie życzliwi. Mówiąc inaczej czuliśmy się nimi jak w rodzinie.

Oprócz wyjątkowej atmosfery jeszcze jeden element czynił ten event unikalnym. Grzyby! Po prostu obrodziły podgrzybki! Znajdowaliśmy je zarówno idąc po sadzonki jak i kopiąc dołki. Naprawdę nie trzeba było się wysilać, aby zebrać łubiankę.

Chociaż grupa nie była duża, a ilość sadzonek wręcz przeciwnie, to praca poszła błyskawicznie. Myślicie, że to zasługa deszczu? Wcale nie. Poubierani w peleryny, pooklejani taśmą byliśmy wodoodporni. Po prostu atmosfera i życzliwość czynią cuda. Wystarczyło nam czasu na zbieranie grzybów i przytulanie się do drzew. Może kiedyś uda się przytulić do drzewa posadzonego wtedy razem?

Posadzone gatunki:

Buk pospolity (Fagus sylvatica), Dąb szypułkowy (Quercus robur), Grusza polna (Pyrus pyraster), Jarząb pospolity (Sorbus aucuparia), Klon polny (Acer campestre), Lipa drobnolistna (Tilia cordata), Wiąz polny (Ulmus minor)
Głóg jednoszyjkowy (Crataegus monogyna), Kalina koralowa (Viburnum opulus), Trzmielina pospolita (Euonymus europaeus)
Las pod patronatem firmy Kuehne+Nagel

Co chcesz wyszukać?