TU ROŚNIE

Kuehne+Nagel

Sezon:

jesień 2022

Lokalizacja:

kujawsko-pomorskie, Gostycyn

Obszar:

1 ha

TU ROŚNIE

Las Na Zawsze Kuehne+Nagel

Sezon:

jesień 2022

Lokalizacja:

kujawsko-pomorskie, Gostycyn

Obszar:

1 ha
„Las Na Zawsze K&N” znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim obok miejscowości Gostycyn – około 50 km na północ od Bydgoszczy.

Cała działka kupiona przez Fundację ma powierzchnię 5,17 ha. Została ona podzielona na 5 części. „Las Na Zawsze K&N” znajduje się na północnym-wschodzie i ma powierzchnię 1,0 ha.

Działka jest terenem leśnym, a znajdujący się tam las został powalony przez wiatr w 2017 roku. Teren uprzątnięto, a większość karp wywieziono. My kupiliśmy tę działkę zimą roku 2021. Natura wkroczyła tutaj bez czekania. Oprócz kilkumetrowych dębów pojawiły się także trawy sięgające piersi, maliny a także sporo siewek dębów i buków. To dobra ziemia!

Wiosną 2022 cała działka została w całości ogrodzona, a my posadziliśmy tam trzy lasy. Jesienią 2022 przyjechaliśmy by dokończyć dzieło.

Drzewa i krzewy sadziliśmy w sposób nieuporządkowany, bez regularnych odstępów czy rzędów.

Pełna energii ekipa K&N przyjechała posadzić Las na Zawsze rano. Aura tego dnia była niesamowita. Pełne słońce i mgła prawie do południa – magicznie. Zespół K&N był bardzo zgrany i pracowity. Nie przestraszyły go nawet zasadzki z plątaniny jeżyn, o które co chwilę się ktoś zahaczał :) Przed 14 zakończyliśmy sadzenie w radosnej atmosferze. Każda sadzonka znalazła swoje miejsce, gdzie zapuści korzenie i zostanie na zawsze.

Posadzone gatunki:

Buk pospolity (Fagus sylvatica), Dąb szypułkowy (Quercus robur), Grab pospolity (Carpinus betulus), Jabłoń dzika (Malus sylvestris), Jesion wyniosły (Fraxinus excelsior), Klon jawor (Acer pseudoplatanus), Klon polny (Acer campestre), Lipa drobnolistna (Tilia cordata), Wiąz szypułkowy (Ulmus laevis)
Kalina koralowa (Viburnum opulus), Leszczyna pospolita (Corylus avellana)
Las pod patronatem firmy Kuehne+Nagel

Co chcesz wyszukać?